| Lugar de origem: | China |
|---|---|
| Marca: | SAFEGAS |
| Certificação: | ATEX/EMC/IECEX |
| Número do modelo: | Sky3000 |
| Quantidade de ordem mínima: | 1 |
| Preço: | negociável |
| Detalhes da embalagem: | Mala de alumínio |
| Tempo de entrega: | 3 dias de trabalho |
| Termos de pagamento: | T/T, União Ocidental |
| Habilidade da fonte: | 1000 peças por mês |
| gás: | ETO | Faixa de medição: | 0-100ppm |
|---|---|---|---|
| Resolução: | 0,1 ppm | Tipo de sensor: | Eletroquímico |
| Método de amostragem: | Sucção da bomba | Certificação: | CE,ATEX,IECEx,ISO |
| Linguagem: | Chinês/inglês/russo/personalizado | Modo de alarme: | Buzzer, LED e vibração |
| Poder: | Com Bateria de lítio recarregável de 3,7V | Hora de trabalho: | Mais de 15 horas (com bomba em funcionamento) |
| Registro de dados: | Pode armazenar 100000 conjuntos de dados | Tamanho de pacote único:: | 34cm*24cm*14cm |
| Peso bruto único:: | 1,64 kg | Grau de proteção: | IP67 |
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Sampling method | Pump suction |
| Gas type | Specified according to application |
| Measure range | Specified according to application |
| Resolution | Specified according to application |
| Response time | ≤10 seconds |
| Precision | ≤±1% F.S |
| Language | English (Other languages customizable) |
| Automatic functions | Reset, maximum value (MAX), minimum value (MIN), STEL, TWA value |
| Unit | PPM and mg/m³ switchable |
| Display | Monochrome graphics (160 x 96), automatic screen flip |
| Backlight | Manually settable time, automatic on during alarm |
| Data record | 100,000 data sets, adjustable storage interval 5-3600 seconds, data exportable |
| Alarm | 95dB buzzer, vibration, flashing red LED, screen indication, diagnostic alarm, battery undervoltage, pump block, man down alarm with Bluetooth notification |
| Battery | 3.7V rechargeable lithium battery, 2200mA capacity |
| Working hours | More than 15 hours continuous pumping |
| Charger | Travel charger with DC interface, ≥4 hours charging time |
| Explosion-proof grade | IECEX/ATEX (II IG Ex ia IIC T4), CNEX: Ex ia IIC T4 Ga |
| Certification (EU) | 2004/108/EC (EMC), 1995/5/EC (Radio), 94/9/EC (ATEX) |
| Protection grade | IP67/IP68 |
| Working temperature | -20ºC to +50ºC |
| Humidity | 0-90% RH (no condensation) |
| Environmental pressure | 86-106 Kpa |
| Size | 157 × 84.5 × 59.5mm (including accessories) |
| Weight | 365g (including battery and accessories) |
| Bluetooth function (Optional) | Real-time data transmission to mobile phone or PC |